Strona główna | Linki | Katalog | Ogłoszenia | PTGEM | Subskrybcja | Ustaw startową | Do ulubionych | Poleć znajomym | Zaloguj się   
Galwanotechnika
Konserwacja
Raporty
Trendy
Technologie
Nauka
Technika
Prezentacje

Aktualny numer
Szukaj w serwisie

Zamienić złote na szare,czyli o doborze elektrolitów do nakładania platyny Jan Socha
Źródło wiadomości:
Galwaniczne warstwy platyny, rodu oraz palladu pozwalają nadać przedmiotom ze srebra i kolorowego złota wygląd zbliżony do wyrobów z litej platyny lub białego złota. Taka biżuteria jest tańsza i znajduje wielu nabywców.

Kolor w biżuterii i sztuce dekoracyjnej. Tradycja chińska i japońska Sławomir Safarzyński
Źródło wiadomości:
Znaczenie koloru w biżuterii i sztuce dekoracyjnej było zawsze ogromne. Używano go nie tylko do „ożywiania” przedmiotu, ale także symbolicznie – w kontekście religijnymi świeckim. Kolor podkreślał aspekty dekoracyjne we wszystkich kulturach. Jednocześnie kolor jest ważnym czynnikiem kontroli procesu tworzenia – używa się go jako wskaźnika zmian materiału i temperatury. Na przykład temperatury żarzenia się i lutowania takich metali jak miedź i srebro są określane przez obserwowanie zmian koloru gorącego obiektu.

Nowe tendencje w galwanicznym nakładaniu metali grupy platynowców w jubilerstwie Sławomir Safarzyński
Źródło wiadomości:
W przeciwieństwie do złota i srebra, które były już znane w starożytności, platynowce są metalami poznanymi niedawno. Dopiero w XVIII w. zaczęto poznawać wartościowe właściwości platyny, podczas gdy wcześniej napotykana w związkach z innymi metalami była uważana za trudne do usunięcia zanieczyszczenia tych metali. W XIX w. opanowano techniki przerabiania platyny i innych platynowców. 

Osadzanie dekoracyjnych powłokze złota, srebra i miedzi metodami bezprądowymi. Cz. 1. Przegląd istniejądzych metod. Bezprądowe osadzanie złota Jan Socha
Źródło wiadomości:
Przegląd metod bezprądowego osadzania metali Metody osadzania powłok metalowych bez użycia zewnętrznego źródła prądu mają w praktyce mniejsze zastosowanie niż metody elektrolityczne. Uzupełniają one jednak w niektórych przypadkach procesy galwaniczne, zwłaszcza wtedy gdy celem jest uzyskanie na przykład tylko bardzo cienkich powłok dekoracyjnych, lub powłok o bardzo równomiernej grubości.

Osadzanie dekoracyjnych powłok ze złota, srebra i miedzi metodami bezprądowymi. Cz. 2. Procesy osadzania srebra i miedzi Jan Socha
Źródło wiadomości:
3. Bezprądowe (chemiczne) srebrzenie
3.1. Osadzanie srebra w wyniku reakcji wymiany chemicznej 
Za pomocą reakcji wymiany chemicznej można wydzielić srebro na miedzi i jej stopach, przy czym proces ten prowadzi się z reguły w roztworach cyjankowych. 
    

Wszystkich 6, aktualnie od 0 do 5
[ 1 ] [ 2 ] >>>



Wydawca    Redakcja    Prenumerata    Reklama    Pomoc    Polityka prywatności    
Wszelkie prawa zastrzeżone.