
- otrzymywanie metali szlachetnych
- metody i sposoby rafinacji metali szlachetnych
- nowych technologii otrzymywania metali szlachetnych
- zastosowań metali szlachetnych (elektronika, przemysł chemiczny, przemysł fotochemiczny, stopy),
- rynku metali szlachetnych
Wygłoszono 12 referatów i 1 komunikat. Jak zwykle wzbudziły one dużo pytań i często gorącą dyskusję.
Wygłoszone referaty reprezentowały szerokie spektrum tematyczne od produkcji metalu dore`a, roztwarzaniu złota w roztworach cyjankowych , wydzielaniu złota z roztworów amoniakalnych, polskiego srebra, odzysku rodu, stopów dentystycznych do produkcji styków elektrycznych i rurek srebrnych.

W tej konferencji liczny udział wzięli pracownicy Urzędów Probierczych, co pozwoli w przyszłości na poszerzenie tematyki konferencji.
Zasadniczym celem konferencji, założonym przez organizatorów, jest poszukiwanie wspólnej płaszczyzny spotkań dla przedstawicieli ośrodków naukowych, w których prowadzi się prace naukowo-badawcze dotyczące metali szlachetnych i praktyków tj. producentów metali szlachetnych, producentów biżuterii i innych używających w swej produkcji tych metali. Konferencja ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem o czym świadczy rosnąca liczba uczestników ; w obecnej udział wzięło 60 osób.
W roku 2003 organizatorzy pragną zaprosić także gości zagranicznych i poszerzyć tematykę konferencji. Proponowany termin konferencji to wrzesień 2003 r.
 O samej fundacji organizującej konferencje można znaleźć informacje pod adresem http://www.agh.edu.pl/kadra/konf6/metale_szlachetne/
|