Strona główna | Linki | Katalog | Ogłoszenia | PTGEM | Subskrybcja | Ustaw startową | Do ulubionych | Poleć znajomym | Zaloguj się   
Notowania
Bursztyn
Informacje
Notowania
Prawo
Prezentacje
Raporty
Relacje
Rzeczoznawstwo
Trendy
Wydarzenia
Kursy walut
Ceny metali
Ceny złota
Ceny srebra
Ceny platyny
Ceny palladu
Ceny rodu

Aktualny numer
Szukaj w serwisie

Po co to robimy?
Sławomir Safarzyński
Dzisiejsze czasy to czasy informacji i wiedzy. Nie chodzi tu jedynie o pozyskanie wiadomości, zawartych w katalogach producentów urządzeń lub w ulotkach reklamowych. Chodzi o informację zawodową rzetelnie zweryfikowaną przez środowisko jubilerów czy zespoły naukowców pracujących dla dobra tego środowiska. Największym kapitałem jest wiedza, jaką posiądzie każdy z nas.
W dzisiejszym świecie wytwórstwo osiągnęło takie rozmiary, że praktycznie każdy wyrób można powielić w olbrzymiej skali z zegarmistrzowską precyzją w bardzo krótkim czasie. Technologie i narzędzia do realizacji tego celu można nabyć, prowadząc zakład we Włoszech, w Malezji lub w Gdańsku. Szybki przepływ informacji umożliwia produkcję takich samych elementów jednocześnie w wielu miejscach na świecie. Dlatego w dzisiejszych czasach nie najistotniejszą rzeczą jest przewaga technologiczna czy finansowa, ale stan wiedzy i kreatywność ludzi zajmujących się wytwarzaniem biżuterii. Również ważna jest informacja o tym, co mówi rynek. Problem tkwi w tym, że pełne zrozumienie potrzeb rynku jest bardzo kosztowne i wymaga uważnego śledzenia nowości z zakresu wielu dziedzin techniki i ekonomii. „Rynek Jubilerski.pl” pragnie pomóc w zdobyciu wiedzy o rynku złotniczym w Polsce i na świecie. W zamierzeniu autorów ma to być platforma wymiany informacji branżowej z zakresu kamieni jubilerskich, sztuki złotniczej i technologii obróbki metali szlachetnych. Nie rezygnujemy również z analiz samego rynku, podając notowania podstawowych materiałów potrzebnych do produkcji. Rynek jubilerski to także ludzie i ich codzienne problemy. Postaramy się opisywać wszystko, co składa się na sukcesy polskiego jubilerstwa, jak i analizować porażki tych, którym się nie udało. Będziemy publikować analizy realnych zagrożeń i wskazywać w nich na nieprawidłowości i problemy trawiące branżę. Będziemy propagować wielowiekową tradycję polskiego złotnictwa. Gorąco zapraszamy na strony www.rynekjubilerski.pl, portalu wiedzy złotniczej.

[ drukuj ]


Źródło wiadomości:
promocyjny