Strona główna | Linki | Katalog | Ogłoszenia | PTGEM | Subskrybcja | Ustaw startową | Do ulubionych | Poleć znajomym | Zaloguj się   
Aktualności
Informacje
Prawo
Trendy
Stowarzyszenia

Aktualny numer
Szukaj w serwisie

Bezpłatne szkolenia gemmologiczne PTGem
dr inż. Tomasz Sobczak
Polskie Towarzystwo Gemmologiczne prowadzi bezpłatne, profesjonalne i kompleksowe szkolenia gemmologiczne (diamenty i kamienie szlachetne) finansowane z funduszy Unii Europejskiej. Zajęcia odbywają się w Centralnym Ośrodku Kształcenia Gemmologów PTGem posiadającym akredytację Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie. Szkolenia prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra o wieloletnim stażu gemmologicznym i pedagogicznym. Udział w szkoleniach można zgłaszać na adres e-mailowy: info@ptgem.org
Szkolenia organizowane we współpracy z Centrum Edukacyjnym „Omega" z Mińska Maz. są dla członków PTGem nieodpłatne i całkowicie finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), do zadań którego należy m.in. udzielanie wsparcia na rzecz rozwoju sfery zatrudnienia poprzez promowanie zachowań przyczyniających się do zwiększenia szans zatrudnienia oraz inwestowanie w zasoby ludzkie. Kształcenie polskich gemmologów realizowane jest w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR). Wykładowcami szkoleń są teoretycy i praktycy z wieloletnim stażem zawodowym gemmologicznym i pedagogicznym, posiadający wyższe wykształcenie oraz tytuły naukowe, a także gemmolodzy dyplomowa-ni Amerykańskiego Instytutu Gemmologii (GIA), Instytutu Gemmologii Wysokiej Rady Diamentów (HRD) i Niemieckie-go Centrum Kształcenia Gemmologów (DGemA). Wykładowcami na zajęciach z dziedziny diamentów są: mgr B. Dembowska, mgr inż. E. Rakowicz, doc dr. inż. N. Sobczak i dr inż. T. Sobczak, natomiast z dziedziny kamieni szlachetnych: mgr B. Dembowska, prof. dr hab. B. Kosmowska, dr W. Łapot, Jacek Ożdżeński, doc dr. inż. N. Sobczak oraz dr inż. T. Sobczak.
Niedawno zakończyły się kolejne szkolenia gemmologiczne: w dniu 28 czerwca z dziedziny kamieni szlachetnych, natomiast w dniu 12 września z dziedziny diamentów. Bezpłatne szkolenia dla członków PTGem odbywają się w ramach projektu „Badanie, identyfikacja i wycena diamentów oraz ka-mieni szlachetnych w oparciu o nowe zasady obowiązujące w krajach UE".
Osoby biorące udział w szkoleniach, po zdaniu końcowego egzaminu kwalifikacyjnego (teoretycznego i praktycznego), otrzymały certyfikat kwalifikacji Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego z dziedziny badania, identyfikacji i oceny jakości diamentów jubilerskich oraz kamieni szlachetnych.
Uczestnicy oceniając w anonimowych ankietach szkolenie podkreślali jego elitarny charakter, wysoki poziom merytoryczny a także wysokie kwalifikacje wykładowców. Dotyczyło to szczególnie ich profesjonalizmu, bogatej wiedzy i doświadczenia pedagogicznego oraz komunikatywności i otwartości w przekazywaniu wiedzy. W ocenie absolwentów szkolenie było prowadzone na wysokim poziomie merytorycznym, a jego program zawierał nie tylko wszystkie istotne wiadomości potrzebne do prawidłowej oceny jakości i wartości diamentów ale również wiadomości które wyjaśniają procesy i zjawiska wpływające na ich prawidłową ocenę. Materiał przedstawiony był w sposób zwięzły i przystępny, co zwykle jest związane i wynika z wysokich kompetencji, ogromnej wiedzy, doświadczenia, erudycji i fachowości oraz dużej kultury osobistej wykładowców.
W imieniu władz naczelnych PTGem wszystkim uczestnikom szkolenia gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy zawodowej. Kolejne szkolenia odbędą się w 2008 roku.
Lista uczestników szkolenia PTGem z dziedziny kamieni szlachetnych (28 czerwiec 2007 rok): T. Jaracz, J. Kolec, R. Kacprzak, E. Myśliwiec, M. Polak, S. Strzelecki, G. Tomaszewski, D. Topór-Suchodół, R. Waleszkiewicz i P. Wyrzykowski.
Lista uczestników szkolenia PTGem z dziedziny diamentów (12 wrzesień 2007 rok):
M. Dumańska-Słowik, M. Dygas-Konopacka, K. Jachimowicz, U. Kosianowska, M. Kowalik, R. Kozubowicz, P. Lachowski, J. Macur, A. Nowacki, P. Orłowski, P. Szcześniak i K. Zgiep.
[ drukuj ]


Źródło wiadomości:
2(2)
Wydawca    Redakcja    Prenumerata    Reklama    Pomoc    Polityka prywatności    
Wszelkie prawa zastrzeżone.